Informační středisko Kvilda

400 m

Šumava od roku 1991 a Bavorský les už od roku 1970 jsou chráněny jako národní parky a společně tvoří jeden z nejznámějších a nejrozsáhlejších bilaterálních národních parků Evropy. Část území Šumavy je chráněna jako Biosférická rezervace UNESCO (M&B Člověk a biosféra).

Informační středisko Kvilda

NP a CHKO Šumava
NP a CHKO Šumava

Správa NP Šumava zřídila na Kvildě turistické informační středisko. Expozice Informačního střediska Kvilda je zaměřena na horský les. Představuje dva základní principy přístupu k lesům v NP Šumava – zásahový a bezzásahový.
Oba principy jsou znázorněny velkoplošnými fotografiemi, které jsou doplněné interaktivními prvky, vycpaninami a modely zvířat. Na stejné téma je zpracovaný i 3D film „Den v horském lese“. Ostatní tituly v promítacím sále doplňují návštěvníkům informace o přírodních poměrech Šumavy.

Zajímavosti v informačním středisku

Znáte můru stužkonosku modrou? Objevila se ve filmu „Cesta do hlubin študákovy duše“ a i v názvu básně Petra Bezruče. V informačním středisku si ji můžete prohlédnout pod lupou. Jde o naši největší můru, která je poměrně hojná.

Návštěvnické centrum

Dalším počinem NP Šumava na Kvildě bylo zřízení Návštěvnického centra a hlavně pozorovací obory s jeleny a výběh s rysem ostrovidem. Návštěvnické centrum najdete nedaleko Kvildy.


Zašlete nám poptávku!

Osobní údaje

Adresa

Objednávka ubytování - U hamru - Kvilda 145

Sleva mimo sezónu?

Při pobytech mimo sezónu od 15.3. do 20.6.2020 a od 20.9. do 19.12.2020 u nás zaplatíte za ubytování jen 330,- Kč.
Ceník vám nabízíme v PDF ke stažení [342 Kb].

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *