Cyklistika

50 m

Národní park Šumava nabízí nejvíce možností vyznavačům cykloturistiky. Mimo veřejné komunikace lze na kole jezdit po vyznačených cyklotrasách a těch je tu velké množství. Užijete si na silničním, trekovém i horském kole, Šumava je pro každého cyklistu. Trasy zvládnou malí i velcí. Navíc můžete využít pravidelného cyklobusu, na Kvildě je křižovatka jednotlivých linek.

Pokračovat ve čtení „Cyklistika“

Běžecké lyžování

200 m

Na lyžích, stejně jako na kole, snadno projedete velkou část Šumavy. Běžecké trasy jsou strojově upravené a vedou z Kvildy na všechny strany. Aktuální stav stop můžete sledovat na bilastopa.cz.

Klasikou i bruslením

Nevynechejte krásný okruh Kvilda – Pramen Vltavy – Bučina – Kvilda (17 km) nebo si projeďte závodní okruhy na Zadově a Churáňově. Klasikou, kterou zvládnou i děti nebo senioři je lyžařská trasa Kvilda – Jezerní slať – Horská Kvilda (8 km). Převýšení je velmi malé.

Pokračovat ve čtení „Běžecké lyžování“

Sjezdové lyžování

250 m

Pro sjezdaře je možnost přímo využít blízkých vleků na Kvildě nebo navštivte areály dostupné autem. Nejbližší je lyžařský areál Zadov na Churáňově a také Nové Hutě, dá se dojet i na šumavský Špičák, do areálu v Kašperských horách nebo na lipenský areál Kramolín.

Pokračovat ve čtení „Sjezdové lyžování“